• اتریش

اتریش

کاخ بلودر
نام کامل این کاخ اشلوس بلودره است که جز باشکوه ترین کاخ های باروک دنیا میباشد. صاحب این کاخ شاهزاده یوجین ساوی بود
آلبرتینا
این مکان امروزه به بزرگترین نمایشگاه گرافیکی جهان تبدیل شده که در سال 1768 به دست ماریا ترزا ساخته شد
کلیسای جامع سنت اشتفان
این کلیسا از محبوب ترین و مشهورترین بناها در شهر زیبای وین نیز میباشد که به شاهکار هنر گوتیک اشتفاندوم ساخته شده و مردمان اتریش آن را اشتفه مینامند.
محله‌ موزه‌ها
موزیومس‌ کوارتیه یا محله ی موزه ها به دلیل فضای باز و زیبایی که در آن کافه ها و موزه ها قرار گرفته اند طرفداران زیادی را به خود جلب میکند, در واقع این موزه از سال 2001 شروع به کار کرده است.
پارک و مرکز تفریحی پراته
در محله ی لئوپولدشتات پارک های متعدد و زیبایی وجود دارد که افراد زیادی را به این منطقه جذب کرده است. از پرطرفدارترین پارک های شهر وین پراته است که در زبان وینی اشاره به وورشتل پراته دارد و دور تا دور آن را یک پارک جنگلی زیبا فراگرفته است.
کلیسای کارل‌ اسکیرچ
کلیسای کارل‌اسکیرچ به شخص قدیسی که زمانی که طاعون فراگیر شده بود, دعا میخواند تقدیم شد و نام این فرد سنت چارلز بُرومئو است. قدمت این کلیسا به سال 1737 بازمیگردد که از اصلی ترین ساختمان های مذهبی باروک در وین به شمار می آید.
قصر هافبورگ
این قصر در 6 قرن متوالی مکان حکمرانی امپراتوری هابسبورگ بوده است و از سال 1275 جز مهمترین کاخ های پادشاهان اتریشی محسوب میشده
مدرسه سوارکاری اسپانیایی
سال های آغازین مدرسه سوارکاری اسپانیایی به دوران حکومت ماکسیمیلیان دوم بازمیگردد.
خانه اپرای وین
خانه اپرای وین جز عظیم ترین و زیباترین سالن های اپرای جهان میباشد که هر ساله رهبران ارکستر, رقصنده ها و معروف ترین آهنگسازان در آنجا هنر خود را به نمایش میگذارند.
قصر و باغ شونبرون
قدمت قصر زیبا و خیره کننده ی شونبرون به قرن 18 بازمی گرددکه علاوه بر معماری خاص و جذابی که دارد فضای آن همانند یک پارک سرسبز میباشد و افراد بسیاری هر روزه برای گذراندن اوقات فراغت به آنجا میروند.
تئاتر ملی وین
ساختمان شگفت انگیز و زیبای تئاتر ملی وین که به نام تئاتر بورگ نیز معروف است از سال های پیشین نمایش هایی به زبان آلمانی بر روی استیج آن برگزار میشده و یکی از دلایل معروفیت آن میباشد.
رینگ اشتراسه
رینگ اشتراسه یک بلوار عریض و مملو از درختان سبز و زیباست که به عنوان دیوارهای شهر کاربرد دارد و جای دیوارهای قدیمی را گرفته است. افراد ساکن وین آن را با نام رینگ میشناسند که با قدم زدن در آن به راحتی میتوانید از هنر معماری و تاریخ این شهر و اروپا دیدن فرمایید.