• مجارستان

مجارستان

قلعه‌ی کسل هیل
این قلعه همراه با بناهای تاریخی و جذاب و همچنین موزه‌هایی پر از شگفتی که از دوران قرون وسطا به جا مانده است در بالاترین ارتفاعات رودخانه‌ی دانوب واقع شده.
بلوار آندرسی اوت
بلوار آندرسی اوت با طول 4.2 کیلومتر پرترافیک ترین و شلوغ ترین بلواری است که وسایل نقلیه ی عمومی و خصوصی در آن تردد میکنند.
مجسمه‌ی گالرت هیل
از دیگر جاذبه‌های توریستی شهر بوداپست همین مجسمه‌ی گالرت هیل میباشد که در بخش پایینی شیب رودخانه‌ی دانوب واقع شده و ارتفاع آن حدود 235 متر با جنس دولومیت است.
موزه‌ی هنرهای زیبا مجارستان
این موزه مهم‌ترین و عظیم‌ترین موزه‌هایی است که بیشترین آثار هنری از هنرمندان اروپا را در خود جای داده است و به همین دلیل از گالری‌های پر مخاطب شهر بوداست شناخته شده است.
موزه ملی مجارستان
این موزه قبل‌ از سال 1847 میلادی در مکانی دیگر قرار داشت اما موزه فعلی در سال 1802 ساخته شده است.
گردشگاه دانوب
در زبان مجارستانی به رودخانه‌ی دانوب، دونا گفته میشود که از سمت شمال به پوداست منتهی میشود.
ساختمان پارلمان
از کارهای لذت بخش در بوداپست قدم زدن در خیابان‌های شهر است که با مشاهده‌ی هنر معماری ساختمان‌های آن میتوان لذت برد، از جمله ساختمان زیبای پارلمان این کشور است که سومین پارلمان دنیا به حساب می‌آید.
میدان قهرمانان و بنای یادبود هزاره
این میدان زیبا با هنر معمار به نام آن زمان آلبرت شیکدانز ساخته شده علاوه بر این او مسئول قسمت فضای باز موزه ی هنرهای زیبا نیز بوده است.
شهر بوداپست
بوداپست پرجمعیت ترین شهر مجارستان محسوب میشود زیرا بیشتر از 1.8 میلیون نفر در آن زندگی میکند.
خرید مجارستان
خبر خوش برای دوستداران خرید این است که مکان خوبی برای سفر را انتخاب کرده اند که حتی فرصت خوبی برای خرید هدیه های کوچک یادگاری یا خرید سوغات برای خانواده را فراهم میسازد.
بوداپست سرزمین چشمه های آب گرم
کشور مجارستان مملو از چشمه های آب گرم میباشد که در پایتخت آن یعنی بوداپست 118 چشمه وجود دارد. این چشمه ها در جهان از شهرت بسیاری برخوردار هستند زیرا مردم معتقدند که بسیاری از بیماری لاعلاج را درمان میکند و اثر جادویی دارد.
پارک وودلند سیتی
در پارک وودلند سیتی یک دریاچه بسیار جذاب قرار گرفته است که به همین خاطر مورد توجه و علاقه ی افراد محلی و گردشگران خارجی واقع شده است.
زندگی فرهنگی مردم مجارستان
شهر بوداپست انواع فرهنگ و هنر از مدرن و کلاسیک گرفته تا قدیمی و سنتی را در خود جای داده است تا تمام افراد از سفر به این شهر لذت ببرند, مجارستان هر ساله میزبان برگزاری جشن های متنوع که شامل رقص و موسیقی است میباشد
تمدن هزار ساله
کشور مجارستاندارای تمدن هزار ساله ای است که بسیار متاثر از مهاجرهای شرقی و غربی میباشد که این تاثیرات شرقی و غربی را به وضوح میتوان در ساختمان های کشور دید.
جزیره مارگارت
این جزیره از اصلی ترین مراکز تفریحی شهر بوداپست به شمار می آید که طول آن 2.4 کیلومتر و عرض آن 503 متر میباشد.