موزه ملی تاریخ نظامی بلغارستان

national_museum_of_military_history_bulgaria6safar.jpg
national_museum_of_military_history_bulgaria6safar.jpg national_museum_of_military_history_bulgaria5safar.jpg national_museum_of_military_history_bulgaria3safar.jpg national_museum_of_military_history_bulgaria2safar.jpg
در بلغارستان علی الخصوص شهر صوفیه موزه های مختلفی وجود دارد که برخی از آن ها تخصصی بوده و به سبب نگهداری از آثار جالب و دیدنی از محبوبیت ویژه ای در میان بومیان و گردشگران تور بلغارستان برخوردار می باشند . یکی از این موزه های تخصصی ، موزه ملی تاریخ نظامی بلغارستان (National Museum of Military History Bulgaria) است که به جنگ افزارها و سخت افزارهای نظامی و همچنین دیگر متعلقات جنگی اختصاص یافته است . با سفر آفرین تا انتها همراه باشید تا اطلاعاتی مفید در مورد این موزه کسب کنید .
درباره موزه ملی تاریخ نظامی در صوفیه
موزه ملی تاریخ نظامی بلغارستان یا به طور اختصار NMMH در خیابان چرکوونا صوفیه واقع شده و با بیش از 100 سال قدمت یکی از پربازدیدترین موزه های بلغارستان به شمار می آید . موزه ملی تاریخ نظامی صوفیه که موزه ای دولتی است زیر نظر وزارت دفاع بلغارستان فعالیت می کند و با دو بخش سرپوشیده و روباز اقلامی از ادوات جنگی را در معرض دید علاقه مندان قرار داده است . این موزه که از جاذبه های گردشگری بلغارستان محسوب می گردد در 4 جولای 1916 میلادی به منظور حفاظت از مهمترین رویدادها و صفحات تاریخ نظامی بلغارستان و اروپا تاسیس شده و هر ساله میزبان تعداد زیادی بازدیدکننده می باشد .
اطلاعاتی در مورد موزه ملی تاریخ نظامی در بلغارستان
اولین تلاش ها برای احداث موزه ملی تاریخ نظامی بلغارستان با حکم تزار فریدن اول در یکم آگوست سال 1914 در دفتر مرکزی ارتش این کشور با تشکیل کمیسیون نظامی و تاریخی اغاز شد تا اینکه در جولای 1916 به دستور فرمانده ارشد ارتش این مجموعه ارزشمند راه اندازی شد .هماهنگونه که بیان شد موزه ملی Military History به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری صوفیه ، شامل دو بخش داخلی و فضای آزاد می باشد که در این قسمت ها تقریبا یک میلیون مورد مربوط به تاریخ نظامی بلغارستان و اروپا به نمایش در آمده است .
در فضای آزاد این مجموعه که حدود 40 هزار متر مربع وسعت دارد بیش از 241 مدل از تسلیحات توپخانه ، وسایل نقلیه زرهی ، هواپیماها ، ساز و برگ های دریایی و موشک ها گنجانده شده و در بخش داخلی آن نیز با 5 هزار متر مربع مساحت جنگ افزارها ، پرچم های شورش ، یونیفرم ها و تزیینات به چشم می خورد . توجه داشته باشید که در این موزه بخش اعظم فضا به دوره‌ شورش آوریل 1876 تا جنگ جهانی اول اختصاص داده شده است . همچنین این موزه دیدنی دارای سالن های نمایشگاه موقت ، سالن کنفرانس مجهز ، کتابخانه ، فروشگاه و پارکینگ رایگان می باشد .
ساعت کاری و بلیط موزه ملی تاریخ نظامی در صوفیه
این موزه که از جالب ترین دیدنی های صوفیه برای گردشگران تور بلغارستان به شمار می اید از چهارشنبه تا یکشنبه باز بوده و صبح ها ساعت 10 درهای خود را به روی مراجعه کنندگان گشوده و تا 6 بعد از ظهر به فعالیت خود ادامه می دهد . قیمت بلیط ورودی به این موزه برای بزرگسالان 8 لوا ، برای دانش آموزان 2 لوا و برای نظامیان 6 لوا می باشد کودکان زیر 7 سال نیز به صورت رایگان می توانند از این مجموعه بازدید کنند . اگر گردشگران و علاقه مندان به صورت گروهی (12 الی 20 نفر) به این موزه مراجعه کنند بلیط ورودی به 6 لوا برای هر بازدیدکننده کاهش می یابد . آخرین چهارشنبه هر ماه بازدید از موزه ملی تاریخ نظامی بلغارستان رایگان است .
pic976459210001