تئاتر ملی ایوان وازوف صوفیه

ivan_vazov_national_theater_sofia6safarafarin-qpr.jpg
ivan_vazov_national_theater_sofia6safarafarin-qpr.jpg ivan_vazov_national_theater_sofia4safarafarin-qpr.jpg ivan_vazov_national_theater_sofia3safarafarin-qpr.jpg ivan_vazov_national_theater_sofia2safarafarin-qpr.jpg
صوفیا یا صوفیه به عنوان پایتخت بلغارستان هر ساله از گردشگرانی میزبانی می کند که برای دیدن جاذبه های مختلف به این شهر سفر کرده اند . تئاتر ملی ایوان وازوف صوفیه (Ivan Vazov National Theater Sofia) از جمله اماکنی است که به سبب برنامه های جذاب و سبک معماری زیبای خود مورد توجه واقع شده است . با ما همراه باشید تا در مورد این تالار تئاتر بیشتر بدانید .
درباره تئاتر ملی ایوان وازوف در شهر صوفیه بلغارستان
اگر به تئاتر وهنرهای نمایشی علاقه مند باشید در سفر به بلغارستان ، تئاتر ملی ایوان وازوف صوفیه با اجرای هنرمندان به نام بلغاری می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد . تئاتر ملی ایوان وازوف با قرار گیری در مرکز شهر صوفیه دسترسی راحتی دارد و با نمایی از سیتی گاردن ، ساختمانی با معماری فوق العاده و برنامه هایی جذاب مورد توجه گردشگران تور بلغارستان واقع شده است . این تئاتر ملی که از جاذبه های گردشگری بلغارستان به شمار می اید یکی از نمادهای شهر صوفیه بوده و قدیمی ترین و با ابهت ترین تئاتر این کشور اروپایی می باشد .
اطلاعاتی در مورد تئاتر ملی بلغارستان
تئاتر ملی ایوان وازوف صوفیه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری صوفیه در سال های ابتدایی قرن بیستم به همت تعدادی از هنرمندان افتتاح شد تا محلی برای اجرای تئاتر ، باله و اپرا باشد . این مکان در بدو تاسیس با نام تئاتر ملی شناخته می شد ولی خیلی زود به نام نویسنده معروف و برجسته بلغاری ، ایوان وازوف تغییر نام داد . ساختمان تئاتر ملی صوفیه فوق العاده زیبا بوده و توسط معماران معروف تئاتر وین ، هرمان هلمر و فردیناند فلنر به سبک نئوکلاسیک ساخته شده است . احداث این بنا در سال 1906 به اتمام رسید و در 3 ژانویه 1907 میلادی به بهره برداری رسید . تئاتر ملی ایوان وازوف در صوفیه در گذر زمان چندین بار آسیب دید که هر دفعه با همت زیاد و صرف هزینه مورد بازسازی قرار گرفت تا امروزه به عنوان جاذبه ای ارزشمند مورد توجه قرار گیرد .
تئاتر ملی Ivan Vazov دارای استیج اصلی با ظرفیت 750 صندلی ، یک استیج کوچکتر با گنجایش 120 صندلی و یک جایگاه با 70 صندلی در طبقه چهارم می باشد . بنای این تئاتر با معماری جذاب خود از سمبل های صوفیه محسوب می گردد و در برهه ای از زمان نیز بر روی اسکناس های 50 لوایی بلغارستان به چاپ رسیده بود . این تئاتر که از دیدنی های صوفیه می باشد مکانی است که بیشتر بازیگران مطرح و مشهور با نمایشنامه هایی حرفه ای که داستان زیبایی را بازگو می کند در آن ایفای نقش می کنند . تئاتر ملی ایوان وازوف بلغارستان با موقعیتی مناسب در مرکز شهر ، محل بزرگی برای کسانی است که عاشق تئاتر و نمایش اند .
گردشگران تور بلغارستان در این مکان می توانند نمایش هایی را به تماشا بنشینند که توسط بازیگران معروف اجرا می شوند . در نزدیکی تئاتر ملی ایوان وازوف دو کافه دنج وجود دارد که نوشیدن قهوه ای خوش طعم بعد از دیدن نمایش و صحبت در مورد آن دلچسب خواهد بود .
pic122059210001