سیتی گاردن صوفیه

city_garden_sofia2safarafarin-qpr.jpg
city_garden_sofia2safarafarin-qpr.jpg city_garden_sofia4safarafarin-qpr.jpg city_garden_sofia6safarafarin-qpr.jpg city_garden_sofia5safarafarin-qpr.jpg
با توجه به اینکه سفر به بلغارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی هزینه ای مناسب تر به همراه دارد سالانه تعدادی از ایرانیان عزیز این کشور را به عنوان مقصد سفر خارجی خود انتخاب می کنند تا علاوه بر استفاده از طبیعت رویایی و امکانات مناسب گردشگری آن از بناهای باستانی و اماکن تاریخی نیز دیدن فرمایند . شهر صوفیه دارای گزینه های مختلفی برای دیدن و تجربه کردن می باشد که گردشگران با توجه به علاقه و سلیقه خود می توانند بازدید برخی از آن ها را در برنامه سفر خود قرار دهند . سیتی گاردن صوفیه (City Garden Sofia) از قدیمی ترین پارک های پایتخت بلغارستان است که در ادامه به معرفی آن پرداخته شده است . با ما همراه باشید تا با یکی از دیدنی های صوفیه آشنا گردید .
درباره سیتی گاردن در صوفیه بلغارستان
سیتی گاردن صوفیه با موقعیتی مناسب در قسمت مرکزی شهر و همچنین نزدیک به 150 سال قدمت مکانی مناسب برای رهایی از هیاهوی شهر ، استراحت و کسب آرامش می باشد . سیتی گاردن در نزدیکی گالری هنر ملی و تئاتر ملی ایوان وازوف صوفیه واقع شده و اغلب برای پیک نیک های خانوادگی در تعطیلات آخر هفته و جلسات خارج از منزل با دوستان مورد استفاده قرار می گیرد . این پارک که از جاذبه های گردشگری بلغارستان به شمار می آید قدیمی ترین و مرکزی ترین باغ عمومی در پایتخت این کشور بوده و زمان تاسیس آن به نیمه دوم قرن نوزدهم بر می گردد .
اطلاعاتی در مورد قدیمی ترین پارک عمومی صوفیه
سیتی گاردن صوفیه در دهه هفتاد قرن نوزدهم به بهره برداری رسیده و با محیطی زیبا و چشم اندازهای منحصر به فرد از جاذبه های گردشگری صوفیه محسوب می گردد . این پارک در بخش قدیمی صوفیه واقع شده و از شمال توسط بلوار Tsar Osvoboditel ، از غرب توسط خیابان شاهزاده الکساندر باتنبرگ و از جنوب توسط خیابان جوزف ولادیمیروویچ گورکو احاطه شده است . گردشگران تور بلغارستان بعد از گشت و گذار در میان خیابان های شهر صوفیه و بازدید از جاذبه های این شهر می توانند به این پارک رفته و ساعتی را به استراحت و همچنین استفاده از فضای سبز و هوای تمیز و دلپذیر اختصاص دهند .
City Garden در سمت دیگر خیابان گالری هنر ملی واقع شده و مجسمه رقصنده زن رو به روی تئاتر ملی در وسط فواره ها جلب توجه می کند . گردشگران با رفتن به سیتی گاردن صوفیه قادر خواهند بود در مسیرهای مختلف پیاده روی کنند ، از فضای سبز و چشم اندازهای زیبا لذت ببرند ، در زیر سایه درختان استراحت کنند ، بر روی میزهای شطرنج به این بازی فکری مشغول شوند و در کافه این پارک به نوشیدن ، خوردن و صحبت بپردازند . این امکان برای دوستداران طبیعت فراهم شده که در هر ساعتی از شبانه روز بتوانند از این مکان فوق العاده استفاده نمایند . توجه داشته باشید که ورود به این مجموعه رایگان بوده و برای استفاده از آن هزینه ای دریافت نمی گردد .
pic338249210001