آب نمای موزیکال دبی

the_dubai_fountain0safarafarin-qpr.jpg
the_dubai_fountain0safarafarin-qpr.jpg the_dubai_fountain1safarafarin-qpr.jpg the_dubai_fountain2safarafarin-qpr.jpg the_dubai_fountain3safarafarin-qpr.jpg the_dubai_fountain4safarafarin-qpr.jpg
در این مطلب آب نمای موزیکال دبی (The Dubai Fountain) به عنوان یکی از برترین جاذبه های رایگان این شهر معرفی می گردد با سفر آفرین همراه باشید .
درباره آب نمای دبی
دبی کلکسیونی از بهترین جاذبه های موجود در جهان است که وجود برخی از ان ها به لطف همت مسئولان دبی و سرمایه گذاری های متعدد انجام شده در زمینه صنعت توریسم امکان پذیر شده است آب نمای موزیکال دبی یکی از این دیدنی هاست که در جهان بی همتا بوده و با پیشرفته ترین فناوری های روز نمایشی هماهنگ و زیبا از رقص آب همراه با موسیقی ارائه می دهد . این آب نمای موزیکال در دریاچه مصنوعی دبی (دریاچه برج خلیفه) ایجاد شده و از جاذبه های گردشگری دبی به شمار می آید . فواره دبی با قرار گیری در مجاورت مرکز خرید دبی مال این امکان را به گردشگران تور دبی می دهد تا بعد از خرید و استفاده از امکانات رفاهی و دیدن بخش های جذاب این مجتمع در ساعات مشخصی از یک نمایش فوق العاده لذت ببرند و لحظاتی بیادماندنی را تجربه کنند .
اطلاعاتی در مورد فواره دبی
دریاچه ای که آب نمای موزیکال دبی در آن قرار گرفته حدود 30 هکتار وسعت دارد و یکی از دریاچه های ایجاد شده به دست انسان می باشد . این آب نما که از دیدنی های دبی به شمار می آید با سیستمی هوشمند و پیشرفته در هر لحظه حدود 83 هزار لیتر آب را تا ارتفاع 150 متری (معادل با ارتفاع یک ساختمان 50 طبقه) به بالا پرتاب می کند و از این حیث در جهان بی نظیر می باشد . آب های جهنده ، نورهای خیره کننده ، طراحی های زیبا و موسیقی های شنیدنی همراه با هم نمایشی خیره کننده ارائه می دهند که اکثریت گردشگرانی که به دبی سفر می کنند تمایل دارند در طول مدت اقامت خود ان را ببینند . آب نمای دبی طوری برنامه ریزی شده است تا با 25 تا از موسیقی های بی کلام ، پاپ ، موسیقی عربی و حتی فارسی به نمایش در آید .
آب نمای دبی که از زیباترین و بزرگترین آب نماهای موجود در دنیاست 275 متر طول دارد و با هزینه ای حدود 800 میلیون درهم معادل 218 میلیون دلار آمریکا ساخته شده و بیش از 6600 لامپ با 25 رنگ مختلف برای تماشائی تر شدن نمایش آب نما به کار رفته است . تماشای فواره دبی در شب و شنیدن موسیقی و دیدن رقص آب در آسمان به راستی که لذتی وصف ناشدنی به همراه دارد که اغلب گردشگران این لذت را از دست نمی دهند . این آب نما با نمایش خیره کننده و تحسین برانگیز خود در قسمت مرکزی دبی بین مرکز خرید دبی مال ، السوق البهار و برج خلیفه واقع شده است . این آب نمای موزیکال از ۵ دایره تشکیل شده که با قوس هایی به هم وصل شده اند . طرح آن را توسط یک شرکت امریکایی با نام وت دیزاین ارائه شده است قابل توجه است که طرح این فواره برگرفته از آب نمایی است که رو به روی هتل مشهور پلاژیو در شهر لاس وگاس ساخته شده است .
ساعات اجرای اب نمای موزیکال دبی
بازدید از آب نمای دبی رایگان است و تمامی گردشگران می توانند با حضور در کنار دریاچه و در ساعاتی که آب نما فعال می گردد از این نمایش خیره کننده لذت ببرند . اجرا در طول روزهای هفته در ساعت 1 و 1:30 بعد از ظهر و همچنین از 6 بعد از ظهر تا 10 شب هر 30 دقیقه برگزار می شود . فواره ها در آخر هفته ها نیز از 6 بعد از ظهر تا 11 شب نمایان می شوند . توجه داشته باشید که نمایش فواره ها به مدت 6 دقیقه طول می کشد .
pic252787210001