پارک بورسوا گاردینا در صوفیه

park_borisova_gradina_sofia1safarafarin-qpr.jpg
park_borisova_gradina_sofia1safarafarin-qpr.jpg park_borisova_gradina_sofia2safarafarin-qpr.jpg park_borisova_gradina_sofiasafarafarin-qpr.jpg
صوفیه به مانند پایتخت دیگر کشورها ، جاهای زیادی برای دیدن دارد که گردشگران با شرکت در تور بلغارستان می توانند از این جاذبه ها بازدید کنند و لذت ببرند . باغ بورسوی یا پارک بورسوا گاردینا در صوفیه (Park Borisova gradina Sofia) با قدمتی بیش از 130 سال دارای درخت هایی سر به فلک کشیده است و امکانات متنوعی در ان گنجانده شده است . برای آشنایی بیشتر با بورسوا گاردینا با سفر آفرین همراه باشید .
درباره پارک بورسوا گاردینا صوفیه
در سطح شهر صوفیه پارک ها و بوستان های متعددی وجود دارد که بازدید از آن ها تور بلغارستان را برای گردشگران دلچسب تر خواهد ساخت . پارک بورسوا گاردینا در صوفیه به عنوان یکی از اماکن دیدنی در مرکز شهر واقع شده و با فضایی زیبا و روح انگیز جلوه و جذابیت بسیاری به این شهر بخشیده است . بورسوا گاردینا که از قدیمی ترین پارک های موجود در صوفیه و جاذبه های گردشگری بلغارستان می باشد با امکانات تفریحی و رفاهی متنوع برای گردشگران مکانی مناسب برای تفریح و استراحت فراهم نموده است . هر ساله تعداد زیادی از گردشگران تور صوفیه بخشی از زمان خود را به بازدید از این پارک اختصاص می دهند تا در کنار دوستان و خانواده لحظاتی خوش و بیادماندنی را تجربه کنند .
اطلاعاتی در مورد پارک بورسوا گاردینا صوفیه
عملیات احداث باغ بورسوی یا پارک بورسوا گاردینا در صوفیه به عنوان یکی از دیدنی های بلغارستان ، در سال 1884 میلادی آغاز شد و برای نام این پارک از اسم تزار بوریس سوم استفاده شده است . این پارک با گذشت سال ها و ادوار مختلف گسترش یافت و بر امکانات رفاهی و تفریحی آن افزوده گردید تا به محلی ایده آل برای گردش و لذت بردن از طبیعت تبدیل شود . وجود برج تلویزیونی ، مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری ، اجرای کنسرت در فضای باز ، زمین بازی مخصوص کودکان ، زمین های ورزشی ، یک دریاچه زیبا ، جنگل های انبوه شامل درختان شاه بلوط ، کاج ، نارون و چنار و همچنین خانه های چوبی با تزئینات چشم نواز از جمله دلایل محبوبیت پارک بورسوا در بین مردم است . این پارک در حال حاضر یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری صوفیه محسوب می شود .
این پارک فوق العاده در طول تاریخ سه باغبان معروف برای توسعه و تکمیل داشته که هر کدام از ان ها براساس طرح اولیه تلاش های زیادی انجام دادند تا به این پارک جذابیت بخشند . در سال 1986 میلادی پس از آخرین بازسازی های انجام گرفته در این باغ ، مسئولین توانستند تا نام این پارک را به عنوان یک اثر تاریخی و هنری ثبت نمایند . پس از به قدرت رسیدن رژیم کمونیستی در سال 1944 میلادی ، بورسوا گاردینا به پارک آزادی تغییر نام داد و پس بعد از سقوط این رژیم در سال 1989 ، به نام اصلی خود بازگشت .
pic447367210001