موزه دبی

dubai_museum1safarafarin-qpr.jpg
dubai_museum1safarafarin-qpr.jpg dubai_museum2safarafarin-qpr.jpg dubai_museum3safarafarin-qpr.jpg
دبی یکی از برترین مقاصد سفر در جنوب ایران است که سالانه بسیاری از هموطنانمان را با جاذبه های دیدنی اش به سوی خود می کشاند و با مراکز تفریحی ، امکانات گردشگری متنوع ، مراکز خرید و مکان های جذاب توانسته خود را مطرح سازد . موزه دبی (Dubai Museum) از مکان هایی است که با بخش های مختلف می تواند برای ساعاتی مسافران تور دبی را سرگرم سازد برای آشنائی بیشتر با این موزه با ما همراه باشید .
درباره موزه نفیس دبی
اگر به تاریخ و پیشینه مردمان کشور امارت علاقه مند هستید و تمایل دارید با شیوه زندگی اهالی آن آشنا گردید با مراجعه به موزه دبی می توانید اهداف خود را تحقق بخشید . این موزه با بخش ها و قسمت های متنوع یکی از جاذبه های گردشگری دبی محسوب می گردد و سالانه از بازدید کنندگان بسیاری میزبانی می کند قرارگیری موزه در یکی از قدیمی ترین بناهای دبی سبب شده تا بر جذابیت و شکوه آن افزوده گردد . موزه دبی یا متحف دبی با قدمتی نزدیک به 50 سال و همچنین داشتن جذابیت ها و زیبائی های چشم نواز از زندگی گذشتگان می تواند لحظاتی سرگرم کننده و لذت بخش را برای افراد علاقه مند به ادوار گذشته فراهم کند .
اطلاعاتی در مورد موزه غنی دبی
موزه دبی در قلعه الفهیدی که بر شواهد موجود قدیمی ترین بنای دبی است واقع شده و هر روز پذیرای بازدید کنندگان بسیاری از گردشگران تور دبی و مردم بومی می باشد این موزه که از افتخارات دبی است در سال 1971 میلادی به بهره برداری رسیده و با مدل های زنده ، نماهایی از زندگی عادی مردم قدیم امارات را به نمایش می گذارد یک بازار شلوغ ، یک مدرسه اسلامی ، زندگی بیابان نشینی در شب و زندگی ماهیگیران از جمله این نماها می باشند . قلعه الفهیدی در سال ۱۷۸۷ میلادی برای محافظت از شهر در برابر دشمنان و دزدان دریایی بنا شده و تا مدت ها از آن به عنوان مکانی برای سکونت حاکمان وقت دبی ، مقر حکومتی ، انبار مهمات و همچنین زندان استفاده می شده است تا اینکه در سال ۱۹۷۰ تغییر کاربری داده و برای استفاده موزه مورد بازسازی قرار گرفت .
از جمله اقلام نگهداری شده در این موزه می توان به آلات موسیقی از قبیل طبل ، فلوت ، چنگ ، نی ساخته شده از پوست بز و سایر آلات موسیقی محلی ، آلات جنگی مانند شمشیرها ، نیزه‌ها ، کمان ها ‌، پیکان ها ، زره های ساخته شده از پوست کوسه ، تپانچه ها و تبرها ، اشیای کشف شده از یک قبرستان قدیمی که متعلق به حدود 4000 سال پیش و صدها نمونه مصنوعات دست ساز از قبیل ظروف سفالی ، اسلحه ها و سکه های متعلق به هزاره سوم قبل از میلاد مسیح اشاره نمود . موزه دبی با استفاده از تصاویر رنگی و جذاب ، همراه با مدل های زنده ، صداها و جلوه‌های ویژه ، بصورت کاملا روشن زندگی مردم را قبل از کشف نفت در این منطقه نشان می دهد . نگارخانه ها نیز تصاویری از خور دبی ، خانه های عربی قدیمی ، مساجد ، بازارها ، باغ های خرما ، زندگی ساحل نشینان و بیابان نشینان را به نمایش گذاشته اند .
ساعت کاری و بلیط موزه دبی
موزه پربار دبی به عنوان یکی از دیدنی های دبی هر روز هفته پذیرای بازدید کنندگان است و از روز شنبه تا پنج شنبه از 8:30 صبح تا 7:30 عصر و روزهای جمعه از 2 بعد از ظهر تا 7:30 باز می باشد . بزرگسالان برای بازدید از این موزه باید 3 درهم بپردازند در حالی که مبلغ ورودی برای کودکان 1 درهم می باشد . اگر قصد همراه شدن با تور دبی را دارید حتما مراجعه به موزه غنی دبی را در برنامه خود قرار دهید .
pic677057210001